You are here
Home > Polska Liga Badmintona > Emocjonujące spotkania Polskiej Ligi Badmintona

Emocjonujące spotkania Polskiej Ligi Badmintona

W ten weekend rozegrane zostały mecze drugiej rundy ekstraklasy w Nowej Dębie, Warszawie, Suwałkach oraz Głubczycach. Gry dostarczyły wielu emocji, ale i zaskoczeń.

 

Derby Podkarpacia

W Nowej Dębie w drugiej kolejce spotkały się trzy drużyny, wśród których dominował zespół z Przemyśla. Pierwszy mecz zagrała Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle z UKS Aktywną Piątką Przemyśl. Na początek na korcie zmierzyli się Sergey Garist i Michał Kazimierczak. Po zaciętym pięciosetowym pojedynku wygrana należała do zawodnika Aktywnej Piątki ( 11-8, 11-6, 8-11, 10-11, 11-5). Następny singiel również należał do Aktywnej Piątki, dzięki bardzo dobrej grze Patryka Kordka, który pokonał swojego rywala Karola Budnego w czterech setach ( 11-10, 11-10, 9-11, 11-10) – trzeba przyznać, że pojedynek był bardzo wyrównany.

W grze pojedynczej kobiet w obu starciach punkty zdobyły zawodniczki z Przemyśla, bowiem obie panie – Khrystyna Dzhanhobekova oraz Aneta Niklas pokonały swoje przeciwniczki. Pierwsza z nich wygrała z Zuzanną Jankowską, a druga z Julią Prokopczuk w trzech setach. Kolejne punkty dla Przemyśla zdobył debel Patryk Kordek i Norbert Świerk oraz mikst Khrystyna Dzhanhobekova z Sergeyem Garistem. Gra podwójna kobiet należała do zawodniczek z Beninci, Zuzanny Jankowskiej i Marty Jewtuch. Wynik meczu 6-1.

Kolejny mecz pomiędzy gospodarzami a zespołem z Kędzierzyna – Koźla był bardzo wyrównany. Jednak silniejsi okazali się zawodnicy ze Stali Nowa Dęba. Oba single mężczyzn należały do panów Malików. Pierwszego singla kobiet wygrała dla Stali Ida Wiśniewska. Natomiast w drugim singlu mocniejsza była Julia Prokopczuk z Beninci UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle. Oba deble Beninci pokonały deblistki i deblistów z Nowej Dęby. Przy stanie punktowym 2-2. Decydujący punkt dla Stali przyniósł mikst Tymoteusz Malik z Aleksandrą Ptak, którzy to pokonali Marcina Wnuka i Martę Jewtuch do 7 i dwa razy do 8. Wynik meczu 4-3.

W derbowym spotkaniu Podkarpacia zwyciężyła Aktywna Piątka Przemyśl 5-2. Zespół pod wodzą Dariusza Stańki stracił punkty w singlu mężczyzn, przy czym Tymoteusz Malik pokonał Patryka Kordka do 9, 8 i do 4. W grze mieszanej – jak w poprzednim meczu – silniejsi okazali się Tymoteusz Malik z Aleksandrą Ptak. Wynik 5-2.

 

Starcie tytanów w Warszawie

W Warszawie przy okazji drugiej kolejki spotkały się drużyny ABRM Warszawa, UKS Hubal Białystok,  Akademia Badmintona Warszawa oraz KS Chojnik Jelenia Góra. Największym zaskoczeniem tego spotkania było miażdżące zwycięstwo gospodarzy, którzy w ostatnim sezonie zajęli trzecie miejsce w tabeli, zwyciężając nad wicemistrzem Polski Hubalem Białystok 6-1. Jest to już druga tak zaskakująca przegrana białostoczan w tym sezonie.

W sobotnich pojedynkach gospodarze zdobyli na swoje konto aż sześć punktów. Najpierw pokonali KS Chojnik Jelenia Góra 5-2, następnie wygrali z Hubalem 6-1.

Hubal Białystok w sobotnich pojedynkach zdobył trzy punkty dzięki wygranej z Akademią Badmintona Warszawa 6-1. W tym pojedynku punkty dla Akademii zdobyła Karolina Władzińska w starciu z Karoliną Janowską (11-7, 9-11, 8-11, 11-7, 11-6).

W sobotnich spotkaniach dwa punkty wpadły na konto Akademii Badmintona Warszawa po wygranej z Chojnikiem 4-3. Zwycięstwo Akademii przynieśli Jan Rudziński w singlu oraz w mikście z Karoliną Władzińską, a także Wiktoria Rudzińska i Karolina Władzińska w singlach.

ABRM Warszawa do pasma swoich ligowych sukcesów dołożyła w niedzielę kolejne zwycięstwo nad rywalką ze stolicy – Akademią Badmintona Warszawa. Wynik meczu 6-1. Jedyny punkt dla Akademii zdobył singlista Michał Suski, który pokonał Miłosza Kaima do 8 i 6.

Takim samym rezultatem (6-1) zakończyło się niedzielne starcie Hubala Białystok z Chojnikiem Jelenia Góra. Jedyny punkt dla podopiecznych Adama Słomki zdobyła Aleksandra Pająk, która okazała się  silniejsza od swojej imienniczki z Białegostoku Aleksandry Radziszewskiej. Pająk wygrała w trzech setach (11-8, 11-7, 9-11, 11-7).

 

Mistrzowie nadal bez porażki

W Suwałkach sobotnie mecze SKB również zakończył z sześcioma punktami, które zostały zapewnione poprzez zwycięstwa nad AZS AGH Kraków 6-1 oraz UKS Plesbadem Pszczyną 7-0. Zespół z Krakowa we wczorajszych spotkaniach zdobył trzy punkty po wygranej ze Sportową Politechniką Gdańsk 6-1. Natomiast Plesbad zakończył sobotnie mecze z dwoma punktami. Zapewnił je sobie w pierwszym starciu ze Sportową Politechniką Gdańsk, które wygrał 4-3. Gdańszczanie w tym samym pojedynku zdobyli jeden punkt.

W niedzielę SKB Litpol-Malow Suwałki znów zwyciężył z wynikiem 6-1. Tym razem pokonał Sportową Politechnikę Gdańsk. Zwycięstwo dla Politechniki wywalczyła Aleksandra Paprzycka, która pokonała Gabrielę Grosz. Mecz był zacięty, wynik rozstrzygnął dopiero piąty set (11-8, 11-10, 6-11, 7-11, 11-6).

Sześć z siedmiu pojedynków wygrała też ekipa AZSAGH Kraków w meczu z Plesbadem. Wygraną dla zespołu z Pszczyny zdobyła Kornelia Marczak, która w sensacyjnym i zaciętym starciu wygrała z Barbarą Kulanty (10-11 11-6 10-11 11-10 11-9).

 

Młodzież walczy o punkty

Galmet LKS Technik Głubczyce wraca do gry, widać to po kolejnych zwycięstwach zespołu w drugiej kolejce Ekstraklasy. Sobotnie mecze zakończyli z pięcioma punktami, które zdobyli, pokonując w pierwszym meczu AZSUM Łódź 4-3, następnie w kolejnym UKS Unię Bieruń 7-0.

Z takim samym kompletem punktów sobotni etap rozgrywek zakończył młody zespół z OSSM – SMS Białystok. Swoje punkty zdobyli, wygrywając z Unią Bieruń 5-2, następnie z AZSUM Łódź 4-3. Widać, że zespół pod wodzą Pawła Lenkiewicza jest coraz silniejszy.

W sobotnich spotkaniach AZS UM Łódź uzyskał dwa punkty, natomiast Unia Bieruń zakończyła wczorajszy dzień bez punktów.

Natomiast w niedzielę po bardzo wyrównanym spotkaniu Galmet LKS Technik Głubczyce pokonał  OSSM – SMS Białystok 4-3. Maciej Matusz wygrał z Szymonem Maciagiem 3-0  (11-9, 11-5, 11-10), Kordian Kobylnik uległ Robertowi Cybuslkiemu 1-3 (11-6, 9-11, 7-11, 1-11), Katerina Tomalowa wygrała z Wiktorią Dąbczyńską 3-0 (11-9, 11-7, 11-3), a Aleksandra Białek musiała uznać wyższość Anny Dudy 1-3 (2-11, 11-7, 10-11, 6-11). Zacięte były też gry podwójne: Bartosz Gałązka i Adam Mędrek rozprawili się z Robertem Cybulskim i Konradem Płochem 3-1 (11-9, 11-10, 8-11, 11-6), Karolina Szubert w parze z Kateriną Tomalową przegrała z duetem Wiktoria Dąbczyńska i Aleksandra Goszczyńska 0-3 (4-11, 7-11, 4-11), a kropkę nad „i” postawił mikst Adam Mendrek i Karolina Szubert, który  pokonał parę Konrad Płoch i Wiktoria Adamek 3-1 (9-11, 11-6, 11-6, 11-4).

Wyniki Warszawa

Wyniki Nowa Dęba

Wyniki Głubczyce

Wyniki Suwałki

Top