Kilka sposobów

Istnieje kilka sposobów. Jeden z nich jest dość prosty w wykonaniu. Jest to test porannej temperatury ciała. Jak już wspomniano, w prawidłowym cyklu miesiączkowym około połowy cyklu występuje charakterystyczny wzrost temperatury ) 6 do 10 kresek, utrzymujący się aż do wystąpienia miesiączki. Jeżeli nastąpiło zapłodnienie i zagnieżdżenie jajeczka, czyli ciąża, miesiączka nie zjawia się, temperatura ciała utrzymuje się na tym samym poziomie, nadal podwyższona. Innym sposobem upewniającym o istnieniu ciąży są tzw. próby ciążowe. Jest ich kilka rodzajów: próby biologiczne i próby serologiczne. Próby biologiczne wykonywano na zwierzętach (królica lub samiczka myszy). Próby serologiczne wykonuje się używając odpowiednich preparatów (Gravimun, Gravindex, Prenosticon, Gravi-Test i inne). Wszystkie te próby, zarówno biologiczne, jak
serologiczne, polegają na ujawnieniu w moczu ciężarnej hormonu wytwarzanego przez kosmki łożyska (czy też cytotrofoblastu) zwanego gonadotropiną kosmów- kową lub choriongonadotropiną.

Witaj na moim serwisie! Nazywam się dr Jagoda Izdebska i jestem lekarzem z zawodu i pasji. Na moim blogu znajdziesz informacje dotyczące utrzymania dobrego zdrowia. Wpisy jakie tutaj zamieszczam to fachowa wiedza medyczna oparta o moje doświadczenie w pracy lekarza. Mam nadzieję, że treści przypadną Ci do gustu!